Photoplace #35. Old wooden house in Central Zemgale. This mysterious and charming wooden house looks like taken from some old Hollywood westerns and put into Zemgale region countryside in Latvia. It fascinated me every time when I drove by there - and not me alone because even most popular Latvian music band "Brainstorm" (and photographer Anton Corbijn?) has recognized the photogenic place and organized a photo session for the concert tour of their 2012 album "Vēl viena klusā daba". Too sad that the beautiful building has disappeared - either crumbled down itself or demolished, who knows...

Fotovieta #35. Sena koka ēka Zemgalē. Jau uzsākot šo sēriju, solīju, ka tajā laiku pa laikam ieraudzīsiet arī tādas vietas, kuras neatrast nevienā tūrisma ceļvedī. Dažas no tām jau bijušas, šeit vēl viena. Šī mistiskā, kā no veciem Holivudas vesterniem izvilktā un Zemgales ārēs iesviestā koka ēciņa mani sajūsminājusi vienmēr, braucot pa Bauskas-Iecavas ceļu pie Dāliņiem. Izrādās, ne mani vienīgo - pati "Prāta vētra" (Antons Korbijns?) to atzinusi par tik fotogēnisku vietu, lai tieši tur noorganizētu fotosesiju sava 2012. gada albuma "Vēl viena klusā daba" koncerttūrei (sk.: http://www.svetkulaiks.lv/img/articles_lv/600x436/prata-vetra-1343072023.jpg un http://www.lakuga.lv/wp-content/uploads/2012/08/20120812_Prata_vetra1.png). Tomēr šādas vietas tūrisma potenciālu neviens cits tā arī netika pamanījis, nekādu informāciju par ēku atrast neizdevās un man pat pietrūkst sapratnes, lai izsecinātu, kādam nolūkam tā savulaik kalpojusi - kā dzīvojamā vai saimniecības ēka (logi it kā dzīvojamai ēkai, savukārt izvirzījums bēniņu līmenī atgādina seno noliktavu paceļamās ierīces, arī ārdurvis izskatās vairāk kā šķūnim piederīgas). Tagad šī ēka jau diemžēl vairs nav atrodama ne vien ceļvežos, bet arī pašā dabā - šķiet, kad pēdējoreiz braucu garām šai vietai, tās vairs tur nebija, lai gan, godīgi sakot, šīs mājiņas sakarā pat par to neesmu pārliecināts... Google Maps satelītskats arī nesniedz pārliecinošu atbildi - izšķirtspēja ir pārāk vāja, lai saprastu, lai gan šķiet, ka šarmantās būdiņas tomēr vairs nav.
See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

2 komentāri:

  1. Tā ēka ir bijušās "Druvu" dzirnavas, kur piecdesmitajos gados strādāja mans tēvs. Tur aizmugurē bija arī gateris. Zem tā izvirzījuma piebrauca ratus, tad atvēra lūku un ar vinču cēla graudu maisus augšā. Tālāk tos graudus sabēra kā tādā piltuvē, no kurienes tie bira uz dzirnakmeņiem. Apakšā milti sabira maisos. Darbojās, droši vien, ar tvaika dzinēju, jo kurināja ar malku un gatera atlikumiem.

    AtbildētDzēst