Photoplace #59. Aizpute wooden architecture, Kuldigas street. Aizpute is another one of charming Kurzeme towns which was saved from destruction in WW2. It has several notable attractions but one of it's main "trump cards" is wooden archtecture from 19th Century which is written in European culture heritage list. Upper image shows Kuldigas street, later ones - unusual wooden buildings elsewhere in the town, sadly they're in wreck state.

Fotovieta #59. Aizputes koka arhitektūra, Kuldīgas iela. Aizpute, vēl viena no autentiskajām un šarmantajām Kurzemes mazpilsētām, kuras no 2. pasaules kara destrukcijas paglāba "Kurzemes katla" noturēšana, ievērojama ar vairākiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem, bet viens no tās svarīgākajiem "trumpja dūžiem" ir senatnīgā koka apbūve, kas saglabājusies no 19. gadsimta un iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Augšējā attēlā redzama Kuldīgas iela, kuras malā rindojas viena koka ēciņa pēc otras, veidojot nevainojami harmonisku ansambli, kuram šajā perspektīvā gan mazliet sirreālismu piedod pilnīgi no cita laikmeta nākusī, 2009. gadā uzbūvētā modernā katoļu baznīca, kas izskatās kā zosu barā ielecis pelikāns. Nākamajos divos attēlos redzamas pavisam impozantas (un kā jau tādām brīvdomātājām pienākas - vientuļas, brīvstāvošas) koka ēkas, kas gan diemžēl ir pamestas. Aizputei piemīt milzīgs potenciāls, bet tam vajadzīga nauda, rosība un idejas.

See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana