Photoplace #49. Art nouveau in Elizabetes street. This part of probably the most luxurious and aristocratic Riga street (Elizabetes street) can be proud with two of Riga's most recognizable Art Nouveau buildings - Mikhail Eisenstein's designed Elizabetes 10a and Elizabetes 10b - built in the same style as nearby Alberta street masterpieces.

Fotovieta #49. Elizabetes ielas jūgendstils. "Šī iela ir kā Rīgas Brodveja" - sacīja kāds jurists, kad no viņa biroja balkona lūkojāmies uz ziemas zilganajā krēslā pamazām ietinošos Elizabetes ielu. Par "Rīgas Brodveju" Latvijas pirmās brīvvalsts laikā dēvēja Elizabetes ielas daļu gan mazliet tālāk uz dienvidiem, sākot no Valdemāra ielas. Taču šajā foto redzamais Elizabetes ielas posms iemieso 20. gadsimta sākuma eleganci un greznību, lepojoties ar diviem no Rīgas pazīstamākajiem jūgendstila simboliem, kuriem, šķiet, nebija pieticis vietas Alberta ielā - Mihaila Eizenšteina radītajām ēkām Elizabetes ielā 10a un 10b. Spriežot pēc tā, ka pēcpusdienā šo namu logos nespīd gaismas, tajos atrodas pārsvarā dzīvokļi, nevis biroji. Arī skats no tiem varētu būt labu labais - jo otrā ielas pusē atrodas ne mazāk greznā Elizabetes iela 33 (protams, arī Eizenšteina veikums).See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

1 komentārs: