Photoplace #50. Kegums Hill of Crosses. Many have heard about Hill of Crosses next to Šiauliai town in Lithuania, but how many knows that similar (however much smaller) place is also in Latvia, Ķegums town? This work was started by one local woman who (as she tells) recieved the idea from Jesus Christ himself (in a dream).

Fotovieta #50. Ķeguma Krusta kalns. Par to, ka pie Šauļiem atrodas Krustu kalns, būs dzirdējis gandrīz katrs. Bet cik daudzi zina, ka arī Ķegumā ir Krusta kalns? Tas tapis, pateicoties vienas sievietes - Intas Brokānes - iniciatīvai. Viņa spējusi ne vien uzstādīt šeit pirmo, centrālo krustu (1997. gadā), bet arī piesaistīt idejai sekotājus, radot ap kalnu mistiskas svētvietas oreolu. Odiozs ir kalna izveides stāsts - Intai esot vispirms sapnī parādījušies mirušie, kuri lūguši izgatavot krustu, bet pēc tam, kad Ķeguma pašvaldība nav izrādījusi pretimnākšanu šāda krusta izvietošanai (acīmredzot pilsētas centrā?), sapnī atklājies arī Jēzus Kristus, kurš norādījis, ka krustu varētu uzstādīt tieši šajā vietā, pie pilsētas kapiem. Pret to toreizējam "pagastvecim" vairs neesot bijis iebildumu. I. Brokāne uzstāj, ka kalnā esot pieejama ļoti spēcīga Dieva enerģija, bet tie, kas nav tai gatavi, labāk lai uz kalnu nenākot - tad varot kļūt slikti. Man kalnā gan neizdevās sajust kādu īpašu enerģiju, tāpēc domājams, ka tā drīzāk būs pašsuģestija. Bet nu - katrs var atbraukt uz šejieni un pārbaudīt pats!See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana