Ludza castle ruins | Ludzas pilsdrupas    Photoplace #48. Ludza castle ruins. One of the most scenic castle ruins in Latvia which offers great panorama "photo windows" both to Ludza city and Ludza lake. Ruins are special because they have been preserved almost intact since 19th Century when the local police was given task to protect them from vandalism. The castle itself here was built in 1399 by Livonian Order but it hasn't long life - already in 1481 it was destroyed for the first time by Russian army (later rebuilt and destroyed several times and since 18th Century in the ruins state).

Fotovieta #48. Ludzas pilsdrupas. Vienas no izteiksmīgākajām pilsdrupām Latvijā, kuras unikālas ne vien ar to, ka caur to "logiem" iespējams vērot un fotografēt gan Ludzas panorāmas, gan Ludzas ezera skatus, bet arī ar to, ka saglabājušās faktiski nemainīgas vairākus simtus gadu - Ludzas pils drupu stāvoklī atradusies jau kopš 18. gadsimta, un jau 19. gadsimtā vietējai policijai esot uzdots pasargāt iespaidīgās pilsdrupas pret vandālismu. Pašai Ludzas pilij nesagrautā formātā, šķiet, bijusi īsāka vēsture nekā pilsdrupām - pils tikusi uzcelta 1399. gadā un jau pēc nieka 82 gadiem to pirmo reizi nopostīja krievu karaspēks (jāpiebilst gan, ka Livonijas ordenis paši "uzprasījās" ar gadu iepriekš nesekmīgi veikto karagājienu uz Pleskavu). Eiropas Rietumi un Austrumi būtībā šajā pašā apvidū stāv viens otram pretī vēl šobaltdien - tikai pārdesmit kilometru no šejienes atrodas Terehovas robežpunkts. Aizgājušo gadsimtu laikā gan notikušas šādas tādas "nelielas" izmaiņas - kāda daļa eiropiešu aizdevusies uz Jauno pasauli, izveidojuši tur pasaules vadošo lielvaru, un tagad vācu krustnešu vietā tieši viņi ir tie, kuru ietekmes sfēra šeit robežojas ar "russkij mir". Kur tajā visā paliekam mēs? Jautājums atklāts...

See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Komentāra publicēšana

Copyright © Fotovietas. Designed by OddThemes