"300 photos in 300 days until Latvia's centenary". 12. View to Riga-Ventspils road. At the side of Riga-Ventspils road (A10), close to Tukums town, there is a soil bank of incomprehensible origin. Probably it's a bank of once existed (or just planned?) railway. Anyway, the view from it is quite beautiful, it offers panorama of Riga-Ventspils road and relief elevation of Ziemelkursa heights.

"300 bildes 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 13. Skats uz Rīgas-Ventspils šoseju. Rīgas-Ventspils šosejas A10 malā, netālu no Tukuma, tieši pie ceļa uz Sēlīšiem, atrodas neizprotamas izcelsmes, ar papelēm un krūmiem apaudzis zemes uzbērums. Ortofoto izpēte liecina, ka tas varētu būt kādreiz eksistējušas (vai plānotas?) dzelzceļa līnijas uzbērums, jo tālāk uz Tukuma pusi, no Tukuma-2 stacijas šajā virzienā nelielu gabaliņu vijas sliežu atzars, kurš ātri apraujas. Internetā informāciju neizdevās atrast. Lai nu kā, galvenais, ka šī ir interesanta, tūrisma ceļvežos neierakstīta vieta, no kuras turklāt paveras labs skats uz Rīgas-Ventspils šoseju un Ziemeļkursas augstienes reljefa pacēlumu, īpaši šādā pavasara laikā, kad ainavu izraibina apkārtējo saimniecību rapša lauki.

Papildinājums: Izrādās, uzbērums bijis paredzēts Tukuma-Kuldīgas dzelzceļa līnijas būvei, ko iesāka 20. gs. 30-ajos gados, bet nepabeidza.

See the most beautiful places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās vietas arī interaktīvā kartē:


MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana