"300 photo places in 300 days until Latvia's centenary". 25. Railway bridge over Rauna river. Highest railway bridge in Latvia was built in times when industrial constructions still had architectonic beauty (in 1889, same year when the Eiffel tower was built!). It's unusual not only with it's height and beautiful masonry supports but also with some interesting fact - trains has to go over the bridge exactly with 80 km/h speed. Faster it's not allowed, but slower also not - because the railway on both sides after the bridge makes a small rise uphill.

"300 foto vietas 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 25. Dzelzceļa tilts pār Raunu. Latvijas augstākais dzelzceļa tilts pār Raunu, netālu no Cēsīm, ir viens no izteiksmīgākajiem inženiertehniskajiem objektiem Latvijā, būvēts laikos, kad industriāla rakstura celtnēm vēl piemita arhitektoniska burvība (tilts uzcelts tieši tajā pašā gadā, kad Eifeļa tornis - 1889). Šis tilts ir neparasts ne vien ar savu augstumu un skaistajiem mūra balstiem, bet arī ar neparasto faktu, ka vilcieniem šeit jāuzņem tieši 80 km stundā ātrums - ātrāk nedrīkst, jo uz tilta nav atļauts, bet mazāk arī nevar, jo... vilciens pēc brīža var sākt slīdēt atpakaļ! Lieta tāda, ka tiltam abās pusēs dzelzceļš iet nelielā kāpumā. Vai tā bijusi būvnieku kļūme, vai iemesls ir kāds cits - vismaz "Google" rodamā vēsture par to klusē. Vēl kāds interesants fakts, par ko laikrakstam "Druva" izstāstījis kādreizējais dzelzceļnieks Pēteris Šķesteris: "Manā pārziņā bija arī dzelzceļš pār Raunas upes tiltu. Naktīs bija jāiet pārbaudīt, vai sliedes kārtībā. Tilta priekšnieks reiz kliedza: “Tu esi fašists, ej apkārt, nedrīksti iet pār tiltu.” Bet man bija jāpārbauda sliedes, tas bija darbs. Reiz naktī gāju, skatos, sliedes savienojuma vietā noslīdējušas, no vilcienu svara pārlūzušas. Dzirdēju, jau nāk vilciens, skrēju pretī, apturēju. Ja nebūtu pamanījis, notiktu avārija." (http://news.lv/Druva/2017/04/19/dzive-aizskrien-ka-vilciens)

See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana