"300 photos in 300 days until Latvia's centenary". 24. Poplar-trees alley in Sesava river valley next to Dobele. One of the most beautiful Latvian road sceneries can be seen few kilometres before Dobele town, on Eleja-Dobele road. Here small Sesava river valley creates untypical topography (for Zemgale plains) with road going up in steep hills on both sides of the bridge. Even more beautiful this place is because of ~1km long alley of poplar trees. However this alley hasn't been included in any nature monuments lists or tourism brochures but why it should be regarded as less valuable than the alleys in parks of old manor houses? Just because these are poplar-trees (not lindens or oaks), often discriminated but actually one of the most beautiful trees? Or just because it's not hundreds of years old, but (most likely) planted in soviet times?

"300 bildes 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 24. Papeļu aleja Sesavas ielejā pie Dobeles. Viena no izteiksmīgākajām Latvijas ceļu ainavām paveras dažus kilometrus pirms Dobeles uz Elejas-Dobeles šosejas. Šeit Sesavas upes ieleja veido Zemgalei netipisku reljefa padziļinājumu un ceļš abpus tiltam vijas stāvos uzkalnos, turklāt pavisam skaistu šo ainavu veido abās malās sastādīto papeļu aleja apmēram kilometra garumā. Pirmo reizi šo vietu ieraudzīju 2002. gadā, kad jaunības dullumā veicu savu tā arī nepārspēto vienas dienas velo izbrauciena rekordu 210 kilometru garumā. Lai gan toreiz man vēl nebija fotokameras, elpu aizraujošais skats lika apstāties, pavērot, sniedza iespaidu degvielu un enerģiju tālākai pedāļu mīšanai. Šī vieta nav ierakstīta ne aizsargājamo dabas pieminekļu, ne tūrisma objektu sarakstos, bet ar ko gan tā ir sliktāka par koku alejām seno muižu parkos? Ar to, ka šīs ir nevis liepas vai ozoli, bet allaž diskriminētās un par mazvērtīgām uzskatītās papeles, lai gan patiesībā tas ir viens no skaistākajiem kokiem? Ar to, ka aleja stādīta nevis pirms simtiem gadu, bet (droši vien) padomju laikos, un mūsu nespēju tikt pāri šo 50 gadu traumai visasāk apliecina tieši nevēlēšanās pamanīt un novērtēt skaisto, kas tajā laikā radīts?

See the most beautiful places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās vietas arī interaktīvā kartē:


MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana