Kapsede boulder | Kapsēdes dižakmens    "300 photos in 300 days until Latvia's centenary". 15. Kapsede boulder. Kapsede boulder is one of largest boulders in Latvia (it's height reaches 4,3 metres) and it's interesting due to other reasons too. The boulder is splitted in several pieces, it was done at the beginning of 20th Century, to get breakstone. The boulder also has forged inscription in German language: "World War 1914-1916" which was done by German soldiers.

"300 bildes 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 15. Kapsēdes dižakmens. Kapsēdes dižakmens ir viens no lielākajiem Latvijas laukakmeņiem (pretrunīga ir informācija par to, vai tas ar saviem 4,3 metriem ir vai nav augstākais akmens Latvijā). Taču tas ir kolorīts arī vairāku citu iemeslu dēļ. Akmens ir sašķelts vairākās daļās, jo 20. gadsimta sākumā to noplicinājuši cilvēki, lai iegūtu šķembas - ja tas nebūtu darīts, tad pēc tilpuma Kapsēdes akmens varētu ierindoties ne vien piektajā vietā starp Latvijas akmeņiem, bet pat nostāties uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Tāpat uz akmens redzams iekalts uzraksts vācu valodā: "Pasaules karš 1914-1916", ko izdarījuši vācu karavīri.


See the most beautiful places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās vietas arī interaktīvā kartē:


MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Komentāra publicēšana

Copyright © Fotovietas. Designed by OddThemes