Photoplace #72. Gertrudes street 23. Ģertrūdes iela 23 is not between those Riga buildings which are advertised to tourists but actually it's a very interesting and surprising example of 20th Century beginning architecture - like a bridge which unites two epochs. Basically it's art nouveau (National romanticism style) but architecture experts have detected the first chills of art deco here. And the building was built in 1909 - that's about a year before the art deco era officially started, before the first widely known art deco buildings in the world was built!

Fotovieta #72. Ģertrūdes iela 23. Ģertrūdes iela 23, lai arī nebūdama starp tām Rīgas ēkām, kas tiek plaši izreklamētas tūristu acu mielošanai, tomēr ir viena no daiļrunīgākajām 20.gs. sākuma arhitektūras valodas iemiesotājām. Tā ir tilts, kas mests pār modes laikmetiem - lai gan pamatā celta jūgendstila (nacionālā romantisma paveida) stilistikā, arhitektūras zinātnieku acīs šī 1909. gadā celtā, Eižena Laubes projektētā ēka tiek uzlūkota arī kā viena no art deco pirmajām bezdelīgām, lai gan vispārēji tiek pieņemts, ka art deco pasaules mērogā sāka parādīties tikai gadu vēlāk. Gan art deco, gan Rīgai netipiskā augstuma dēļ (stūra torņa daļā namam faktiski ir astoņi stāvi!) šī celtne man atgādina kaut ko no Madrides Gran Via arsenāla - manuprāt, Eiropā iespaidīgākās ielu arhitektūras metropoles. 2012. gadā ēka tika renovēta - interesanti, ka pirms renovācijas tā bija melnā krāsā. Ģertrūdes ielai 23 Rīgā ir vēl divas "māsas" - līdzīga izskata mājas - bet par tām kādā citā ierakstā.See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

2 komentāri:

  1. It makes me so happy to see such beautyful renovation.
    Riga have so many unique buildings and luckily many of them are renovated instead of being demolished for new neutral builings.

    AtbildētDzēst
  2. Could you make more those before and after photo updates. It's nice to see how Riga changes.

    AtbildētDzēst