Photoplace #63. Abava Devil's Stone. Abava Devil's stone isn't between the largest boulders in Latvia, but surely between the most popular - and it has been like that long time ago. The boulder has been important cult place, a bronze jewellery from early stone age has been found here.

Fotovieta #63. Abavas Velnakmens. Abavas (Melderu) Velnakmens nav starp lielākajiem Latvijas dižakmeņiem, taču starp populārākajiem pavisam noteikti - droši vien tāpēc, ka tam fonā Abavas ielejas ainavas un turpat blakus arī gana interesantā Velna ala. Velnakmens senatnē bijusi nozīmīga kulta vieta, arheoloģiskajos izrakumos pie tā atrasta dzelzs laikmeta bronzas aproce. Velnakmeni pirmoreiz apmeklēju vienā no saviem pirmajiem garākiem braucieniem pa Latviju, piektās klases mācību gada noslēguma ekskursijā. Toreiz mums tika atklāts, ka, apejot trīs reizes akmenim apkārt un kaut ko vēloties, tas noteikti piepildīšoties. Gandrīz visi arī rūpīgi to izpildīja (varbūt skolotājām drīzāk šādi vajadzēja mūs motivēt mājasdarbu veikšanai?). Tomēr nepagāja ne pāris stundas, kad viens otrs jau bija empīriski pārbaudījis šī ticējuma pareizību, un secinājis: "Štrunts vien ir ar to Velnakmeni!". Apmēram tādus vārdus sacīja viens no maniem draugiem, un viņa pamatojums bija neapgāžams: "Es vakar pirmo reizi šogad nosauļojos un no Velnakmens vēlējos tikai to, lai šodien tur nekož odi. Bet šie kož kā traki!"

See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

akmens, dižakmens, Velna akmens, Abavas ieleja [full_width]

1 komentārs:

  1. Ja tos vārdus uztvertu burtiski, tad ir gan piepildījies, jo odi jau nemaz nekož, bet dzeļ :)

    AtbildētDzēst