Photoplace #70. Ezernieki karst sinkholes. Ezernieki karst sinkholes are one of most mysterious nature places in Latvia - here a lakes tend to sometimes completely disappear and then reappear again. The waters just flows into the underground holes in sandstone, however it's not clear yet why it happens so rarely and irregulary and what triggers these disappearances.

Fotovieta #70. Ezernieku karsta kritenes. Ezernieku karsta kritenes ir viena no noslēpumainākajām dabas vietām Latvijā - šeit ezeriem ir "niķis" laiku pa laikam pazust no zemes virsmas un pēc tam atkal uzrasties. Šādi uzvedies attēlā redzamais Linezers, īpaši aktīvi "izpildoties" 1976. gadā (12. martā ūdens gandrīz izzudis, 24. aprīlī - ezers gandrīz pilns, bet 20. novembrī - atkal izzudis), ar ko beidzot pietika, lai jau nākamajā gadā Ezernieku kritenēm piešķirtu valsts aizsardzību kā ģeoloģiskam dabas piemineklim. Patiesībā jau nekādas lielās mistikas te nav - ezera ūdens vienkārši aiziet pazemes ūdeņu izskalotajos tukšumos ģipšakmens slāņos, tiesa gan, tas notiek neparedzami un neregulāri un zinātniska skaidrojuma, kāpēc tas notiek tieši tad, kad notiek, gan vēl nav. Jāatzīst, ka ar šīm bildēm gan man acīmredzot ļoti nepaveicies - tās ir uzņemtas 2014. gada oktobrī... Un tieši 2014. gada rudenī ezers esot atkal aizgājis pazemē, bet acīmredzot tas notika vēlāk. Eh!

See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana