Photoplace #80. Zartapu waterfall. One of best kept semi-secrets in Latvia's nature - unusual and very beautiful waterfall, especially scenic because of the red dolomite as it's base cliff. The waterfall is easily accesible from road - there are a wide pathway leading to the waterfall which is just a few hundred meters inside the forest.

Fotovieta #80. Zārtapu ūdenskritums. Šķiet, vēl pirms kāda laika Zārtapu ūdenskritumu varēja dēvēt par vienu no vislabāk slēptajiem Latvijas dabas brīnumiem. No vienas puses, tā tas joprojām ir, jo internetā bija grūti atrast precīzu šī ūdenskrituma atrašanās vietu vai aprakstu, kā līdz tam nokļūt. Tāpēc biju pārliecināts, ka viegls ceļš līdz tam nebūs, un, kam ticēju, to dabūju - šķērsoju metriem platas purvainas lāmas bez gumijniekiem, ejot pāri pustrupušu koku kritalu "tiltiņiem" un izmantojot apkārt esošos lūzušos koka zarus kā balstu, rāpos pāri vigām un kangariem, pusotru stundu maldījos, pateicoties krietni šķērsajai kartes norādei vietnē Vietas.lv, mazliet arī pabaiļojos, ieraugot vēl svaigas vilka vai varbūt lūša pēdas... Lai beigu beigās atklātu, ka uz ūdenskritumu ved pavisam ērta, plata, šķiet, jau daudzu kāju iestaigāta taka pa tiešo no šosejas - atlika tikai gājienu sākt 400 metrus iepriekš. Taču nekas, laušanās caur pirmatnējiem džungļiem deva papildus piedzīvojuma izjūtu, tikai baidos, ka šādā veidā neskartajai dabai nodarīju krietni vairāk skādes, nekā, ja internetā (vai uz vietas) būtu bijušas pieejamas skaidras un precīzas norādes par šī maģiskā, neparastā ūdenskrituma atrašanās vietu un vieglo sasniegšanas iespēju. Tāpēc es kartē šo punktu atzīmēju iespējami precīzi - un piebildīšu, ka, lai ūdenskritumu atrastu, gājienu jāsāk no ceļa puses tieši blakus Mazirbes upītei, kur tuvākais simtmetru norāžu stabiņš ir ar ciparu "5" - pa labi mežā ieiet labi redzama, plata stiga, jau pēc dažiem simtiem metru tā aizved tieši līdz ūdenskritumam. Tikai atcerieties saglabāt cieņu pret šādām dabas vērtībām - nepiesārņot apkārtni un nekāpļāt tur, kur nav nekādas vajadzības, jo tas varbūt dos iespēju šo vietu apskatīt arī jūsu bērniem un mazbērniem. Iespējams gan, ka jau krietni citādu - ūdenskritums mainās arī dabiski, jo tā skaisto, sarkanīgo pamatni veido dolomītmerģelis, kas ir diezgan mīksts iezis, tāpēc tiek diezgan strauji izskalots. Sausās vasarās šis ūdenskritums izsīkstot, tāpēc tad to apskatīt diez vai vērts doties.


See the most beautiful Photo places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās Foto vietas arī interaktīvā kartē:
MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK


Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana