"300 photos in 300 days until Latvia's centenary". 7. Salaspils memorial. Salaspils memorial is an impressive group of huge monuments next to Riga's southern borders, in Salaspils town county. It is devoted to victims of Salaspils concentration camp which was created by Nazists in WW2 time, tens of thousands people were imprisoned in this place, many of them died. Memorial was opened in 1967 and it is considered to be a brutalism style object of international importance. The words on massive entrance gates is inscripted: "Behind this gate the land moans". Another feature here is the sound effect of metronome which imitates heart beats.

"300 bildes 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 7. Salaspils memoriālais ansamblis. Salaspils memoriālais ansamblis ir iespaidīga pieminekļu grupa pie Rīgas dienvidu robežām, Salaspils administratīvajā teritorijā. Tas veltīts Otrā pasaules kara laikā nacistu izveidotās Salaspils koncentrācijas nometnes upuriem, desmitiem tūkstoši cilvēku šeit tika ieslodzīti un daudzi no viņiem gāja bojā. Memoriāls tika atklāts 1967. gadā, tas tiek uzskatīts par starptautiska mēroga brutālisma arhitektūras paraugu. Vārdi "Aiz šiem vārtiem vaid zeme" apvienojumā ar iespaidīgo ansambli un metronoma skaņām, kas imitē sirdspukstus rada neizdzēšamu emocionālo iespaidu, liekot aizdomāties par vājprātu, uz kādu kļūst spējīgi cilvēki, kad tie ir pārņemti ar naidpilnām iedomām par citiem cilvēkiem un pasauli.    

See the most beautiful places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās vietas arī interaktīvā kartē:


MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK

Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana