"300 photos in 300 days until Latvia's centenary". 8. Rauna travertine cliff. Rauna travertine cliff seems to be unique nature monument in whole Baltic states - at least Google doesn't come up with any other similar places from Latvia, Lithuania or Estonia. It has started to form some 9000 years ago, the moss is limed by calcium-rich spring water, the process is still continuing. Rauna travertine cliff is also one of the most endangered nature monuments in Latvia, because tourists tend to step on the cliff itself (what can be more sacred than to take a selfie, while the nature (or architecture) object serves only as a background or proof of "Look, where I have been!". Because of this, the Alpine violet (which also was pretty unique for Baltic's flora) has already been extinguished from here.

"300 bildes 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 8. Raunas staburags. Jāatzīst, tikai samērā nesen uzzināju, ka Latvijā pēc teiksmainā Daugavas Staburaga appludināšanas tomēr pastāv vēl viens staburags - pie Raunas. Šī, par 2018. gada Latvijas ģeovietu atzītā šūnakmens klints, šķiet, ir unikāls dabas piemineklis ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas mērogā (cik var spriest no tā, ka pēc atslēgvārda "travertine cliff" neko no Lietuvas un Igaunijas neizdodas atrast). Vienlaikus tā ir arī viena no apdraudētākajām vietām - tūristi reizēm mēdz kāpt uz paša Staburaga, jo selfiju laikmetā taču nav nekā svētāka par sevis nobildēšanu, kam pats dabas (vai arhitektūras) objekts kalpo tikai par fonu. Staburaga apkārtnē jau izzudusi Alpu kreimule, kas arī bija unikāla floras parādība mūsu reģionā. Raunas Staburags sācis veidoties pirms apmēram 9000 gadiem, gadsimtu gaitā kaļkainajam avota ūdenim pamazām pārkaļķojot sūnas, process turpinās vēl šodien. Ar kalcija karbonātu bagāta ūdens spēja visu apkaļkot līdz šim īpašu sajūsmu nebija raisījusi - tā dēļ ik pa pusgadam nākas mainīt elektriskos ūdens vārītājus. Taču nu vismaz zināšu - ja iebēršu vārītājā arī sauju ar sūnām, varēšu veidot pats savu "tējkannas staburagu" :)
    See the most beautiful places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās vietas arī interaktīvā kartē:


MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK

Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana