"300 photos in 300 days until Latvia's centenary". 11. Alberta street, Riga. Alberta street is the most unique area of Riga with truly exquisite Art Nouveau buildings. Here one can be surprised by an unimaginable flight of fantasy of the weird faces, animals and decorations on the buildings' facades designed by Mikhail Eisenstein at the beginning of 20th Century. Here you can enjoy the special charm of art nouveau - this is what Riga is famous for. Just the last years street has became very untouristic - with wooden fences and cars parked everywhere. I really hope that time will come when cars won't be allowed here and all buildings at least in this short street will be restored, not fenced.

"300 bildes 300 dienās līdz Latvijas simtgadei". 11. Alberta iela Rīgā. Alberta iela ir unikālākā pilsēttelpas vide Rīgā (ja ne visā Latvijā) - pat ja šejienes ekstravagantās jūgendstila ēkas Mihails Eizenšteins savulaik uzzīmējis pēc ne gluži oriģinālām skicēm, svarīgākais, ka tikai šeit šādas fantasmagoriskas vīzijas ir realizētas. Manā skatījumā Eizenšteina darbi Alberta ielā (un netālu Elizabetes ielas 10tajos numuros) ir salīdzināmi ar to pašu efektu, ko rada Gaudi Barselonā vai Hundertvasers Vīnē. Tas ir pārsteigums un sapņainas (ne)realitātes izjūta, ko Alberta ielā piedāvā neiedomājams savādu seju, dzīvnieku un dekoru fantāzijas lidojums ēku fasādēs. Alberta iela ir viens no Latvijas lielākajiem dārgumiem, tai skaitā tūristiem piedāvājamajiem, tāpēc ir vēl jo skumjāk, ka pēdējos gados ir izdarīts viss, lai šo ielu padarītu nebaudāmu - tā allaž ir noparkotu auto pārblīvēta, ap dažām ēkām uzslieta pat koka sēta... Tiešām ceru, ka pienāks laiks, kad auto šeit parkot nedrīkstēs (tikai simts metru ap stūri uz Dzirnavu ielas ir stāvvieta, kas bieži stāv tukša), bet visas vēsturiskās ēkas būs atjaunotas.
    

See the most beautiful places of Latvia in interactive Google Map | Skatiet Latvijas skaistākās vietas arī interaktīvā kartē:


MY PHOTOS ON SHUTTERSTOCK | MANAS FOTOGRĀFIJAS SHUTTERSTOCK

Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana